COPPOCK: Wskaźnik identyfikujacy rozpoczecie rynku byczego.

Edwin Coppock opracował wskaźnik Coppock mając na myśli określony cel: identyfikacją początku rynku byczego, bądź identyfikacją wzrostowego kursu.

Początkowo został ten wskaźnik opracowany do użytku na rynku przemysłowym Dow Jones oraz Indeksu S&P 500. Mimo to może być stosowany również na innych rynkach.

Interpretacja

Sygnał kupna otrzymujemy, w momencie, kiedy wskaźnik ten przekroczy od dołu linie zero. Wskaźnik ten nie nadaje żadnych innych sygnałów kupna. Podąża on za trendem i opera się na wartościach średnich (średnie dwóch wskaźników rate of change).

W ten sposób, wskaźnik ten nie nadaje żadnych sygnałów kupna, również nie w przypadku tzw. Kursu „podłogi”. Wskaźnik ten raczej potwierdza trend wzrostowy.

Wskaźnik Coppock znajdował na samym początku swoje zastosowanie głównie na wykresach o okresach miesięcznych. Mimo to z czasem stawał się coraz bardziej popularny na byczych rynkach o krótszych okresach.

Stosując go na wykresach o krótszych okresach, nie traci on na wartości. Jak tylko wskaźnik ten (fioletowa linia) przecina linie zero do góry, oznacza to pozytywny trend, który się właśnie rozpoczyna.

 

AttachmentSize
coppock.zip325 bytes